Boehringer Ingelheim i Uniwersytet Vanderbilt poszerzają współpracę w celu opracowania nowatorskich podejść do walki z rakiem

— Boehringer Ingelheim i Uniwersytet Vanderbilt współpracują w zakresie opracowania nowatorskich leków na raka hamujących działanie białka MCL1 (białaczka komórek szpikowych 1)

— Obecne terapie nie obejmują białka MCL1, które często występuje w wielu trudnych do wyleczenia odmianach raka

— Trzecia współpraca firmy Boehringer Ingelheim i Uniwersytetu Vanderbilt

INGELHEIM, Niemcy i NASHVILLE, Tennessee, 13 marca 2018 r. /PRNewswire/ — Koncern Boehringer Ingelheim i Uniwersytet Vanderbilt ogłosiły dziś poszerzenie dotychczasowej, pomyślnej współpracy w celu opracowania nowatorskich związków w leczeniu raka.

Poszerzona współpraca badawcza obierze za cel głównie odkrywanie i rozwijanie nowych terapeutyków chemicznych, które obejmują swoim działaniem białko MCL1 sprzyjające przetrwaniu komórek w potencjalnym leczeniu odmian raka zależnych od białka MCL1. Jest to już trzecia współpraca między firmą Boehringer Ingelheim a Uniwersytetem Vanderbilt w zakresie rozwijania odkryć dokonanych w laboratorium dr. Stephena W. Fesika na wydziale medycznym Uniwersytetu Vanderbilt.

– Koncern Boehringer Ingelheim i Uniwersytet Vanderbilt mają doświadczenie i skupiają się na odkrywaniu przełomowych leków w walce z rakiem z wykorzystaniem białek KRAS, SOS i od teraz także MCL1 – skomentował dr Darryl McConnell, wiceprezes i dyrektor centrum badawczego firmy Boehringer Ingelheim w Austrii. – Działając wspólnie, możemy posuwać do przodu badania naukowe i rozwój leków wspierających pacjentów w walce z rakiem – dodał dyrektor.

– Białko MCL1 jest jednym z dziesięciu genów o najbardziej zwiększonej ekspresji w przypadkach raka u ludzi, w których odgrywa rolę związaną z przetrwaniem komórek chorobowych – skomentował dr Lawrence J. Marnett, rektor wydziału nauk podstawowych na wydziale medycznym Uniwersytetu Vanderbilt.

– Białko to jest bardzo dobrym kandydatem do objęcia leczeniem, ale proponowane leki muszą naruszyć ścisły związek interakcji między białkami, co stanowi duże wyzwanie – dodał dr Marnett. – Laboratorium Fesika dokonało przełomowych odkryć w opracowywaniu tego typu związków i z przyjemnością patrzę, jak naukowcy zbliżają się do fazy klinicznej opracowywania leku przy współpracy z Boehringer Ingelheim – dodał rektor.

Nadmierna ekspresja białka MCL1 może zapobiegać automatycznemu obumieraniu komórek rakowych (proces ten zwany jest apoptozą). Dlatego też opracowanie związku, który wiąże się bardzo ściśle i wybiórczo z komórkami białka MCL1 jest konieczne w celu umożliwienia dokładnego, mechanicznego obumierania komórek rakowych.

– Boehringer Ingelheim może poszczycić się wyjątkową infrastrukturą odkrywania leków onkologicznych, która łączy kilka grup badań i rozwoju w celu radzenia sobie z wyzwaniami w walce z rakiem – skomentował dr Fesik, profesor biochemii, farmakologii i chemii na Uniwersytecie Vanderbilt. – W połączeniu z naszym multidyscyplinarnym zespołem biologów strukturalnych, chemików medycznych i biologów komórek razem będziemy w stanie pracować nad wynalezieniem związków w walce z rakiem, które hamują działanie białka MCL1. To będzie naszą odpowiedzią na ten złożony obszar potrzeb onkologicznych – dodał profesor.

Koncern Boehringer Ingelheim jest zaangażowany we współpracę z Uniwersytetem Vanderbilt i z oddaniem pracuje nad zapewnianiem przełomowych, najlepszych w swojej klasie form leczenia raka u pacjentów na całym świecie pomimo potencjalnych powiązanych trudności. Umowa o współpracy między firmą Boehringer Ingelheim a Uniwersytetem Vanderbilt obejmuje płatności z góry i po osiągnięciu najważniejszych etapów na nieujawnione kwoty. Współpracy przyświeca cel jak najszybszego wprowadzenia nowego leku na raka na rynek.

O Boehringer Ingelheim w onkologii
Przez raka tracimy najbliższych, czas i niezrealizowany potencjał. W firmie Boehringer Ingelheim dajemy pacjentom nową nadzieję przez nieustającą walkę z rakiem. Współpracujemy ze społecznością naukowców w celu umożliwienia przełomowych odkryć wnoszących zmiany w życia pacjentów. Skupiamy się głównie na walce z rakiem płuc i przewodu pokarmowego. Nasze zaangażowanie w innowacyjne działania zaskutkowało opracowaniem nowatorskich form leczenia raka płuc. Pracujemy nad szeregiem leków na raka pod postacią środków atakujących komórki rakowe, terapii odporności rakowej i łączymy podejścia w walce z wieloma rodzajami tej choroby.

O Boehringer Ingelheim
Koncern farmaceutyczny Boehringer Ingelheim już od ponad 130 lat zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych leków dla ludzi i zwierząt. Firma Boehringer Ingelheim jest jedną z czołowych 20 firm w branży farmaceutycznej i do dziś pozostaje w posiadaniu rodzinnym. Każdego dnia około 50 000 pracowników firmy jest źródłem wartości przez innowacyjne działania w trzech obszarach: farmaceutyków na potrzeby ludzi, zdrowia zwierząt oraz produkcję kontraktową biofarmaceutyków. W 2016 roku firma Boehringer Ingelheim zanotowała sprzedaż netto na poziomie około 15,9 miliarda euro. Z budżetem ponad trzech miliardów euro wydatki na badania i rozwój stanowią 19,6% sprzedaży netto firmy.


GOT NEWS? click here

possible to reach millions worldwide
Google News, Bing News, Yahoo News, 200+ publications


Odpowiedzialność społeczna leży w naturze firmy Boehringer Ingelheim. Właśnie dlatego firma angażuje się w projekty społeczne, w tym na przykład inicjatywę „Making More Health”. Firma Boehringer Ingelheim aktywnie promuje różnorodność w miejscu pracy i korzyści, które w działalność firmy wnoszą różnorakie doświadczenia i umiejętności pracowników. Ponadto firma w każdym aspekcie swojej działalności skupia się na ochronie środowiska i zrównoważonym rozwoju.

Więcej informacji na temat firmy Boehringer Ingelheim można znaleźć na stronie www.boehringer-ingelheim.com lub w raporcie rocznym: http://annualreport.boehringer-ingelheim.com.

O Uniwersytecie Vanderbilt
Uniwersytet Vanderbilt położony w Nashville w stanie Tennessee to prywatny uniwersytet badawczy, który ma w swojej ofercie szeroki zakres studiów licencjackich, magisterskich i zawodowych.

O Laboratorium Fesika
Dr Stephen W. Fesik jest głównym autorytetem w zakresie odkrywania i opracowywania związków, które oddziałują na białka wspierające komórki rakowe z wykorzystaniem podejść opartych na fragmentach i projektowania na bazie struktur. Opracowywanie leków w Laboratorium Fesika jest efektem pracy całego zespołu, w którego skład wchodzą biologowie strukturalni, chemicy medyczni i biologowie komórek. Poza wsparciem instytucyjnym ze strony Uniwersytetu Vanderbilt Laboratorium Fesika otrzymuje fundusze z programu terapeutyków eksperymentalnych Krajowego Instytutu Onkologicznego. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boehringer-ingelheim.com lub https://www.vanderbilt.edu/.

Kontakty z mediamii:
Dr Reinhard Malin
Dyrektor oddziału innowacji w komunikacji
Boehringer Ingelheim Corporate Center GmbH
Media + PR
Tel.: +49 6132 77-90815
Kom.: + 49 151 150 20 690 
[email protected]

Linda Ruckel
Dyrektor zrzeszony, media i reputacja korporacyjna
Boehringer Ingelheim U.S.
Media + PR
Tel.: 203-791-6672  
[email protected]

Liz Entman
Specjalista ds. PR
Uniwersytet Vanderbilt
Media + PR
Tel.: 615-322-6397 
[email protected]

SOURCE Boehringer Ingelheim

Related Links

http://www.boehringer-ingelheim.com

About the author

forimmediaterelease.net -