Przełomowy optyczny kanał telekomunikacyjny zrewolucjonizuje mobilną rzeczywistość rozszerzoną

January 8, 2018 | By forimmediaterelease.net - | Filed in: Press Releases.

Firma wiodąca w zakresie rozwiązań oświetleniowych SureFire prezentuje alternatywę dla łączności komórkowej na targach CES 2018

FOUNTAIN VALLEY, Kalifornia, 8 stycznia 2018 r. /PRNewswire/ — Pionier w zakresie technologii oświetlenia firma SureFire opublikowała nowe rozwiązanie ARON, które jest technicznym przełomem w zakresie telekomunikacji optycznej. Nowe rozwiązanie ma poszerzyć możliwości smartfonów i zmienić sposób, w jaki ich użytkownicy wchodzą w kontakt ze światem dookoła.

Nazwa ARON to skrót od angielskiego Augmented-Reality Optical Narrowcasting, czyli docierania rzeczywistości rozszerzonej do wąskich grup widzów przez kanał optyczny, co stanowi zupełnie nowe rozwiązanie w telekomunikacji. Rozwiązanie ARON działa niezależnie od połączeń internetowych czy komórkowych, wykorzystując fale światła podczerwonego do tworzenia niezależnego, optycznego kanału telekomunikacyjnego zapewniającego niesłychaną moc, elastyczność i swobodę.

Firma SureFire zaprezentuje swoje nowe, niezwykłe rozwiązanie w tym tygodniu na targach elektroniki konsumenckiej Consumer Electronics Show (CES) 2018 w Las Vegas.

– Od lat dążyliśmy do zapewnienia konsumentom telekomunikacji optycznej bez granic – skomentował dr Narkis Shatz z firmy SureFire, w której jest dyrektorem programu i jednym z wynalazców rozwiązania ARON. – ARON jest pierwszym rozwiązaniem, które daje takie możliwości – dodał dyrektor.

Pełniące funkcję zarówno alternatywy, jak i dodatku do fal radiowych wykorzystywanych dziś przez smartfony i urządzenia mobilne na całym świecie rozwiązanie ARON dokonuje transmisji danych za pomocą opatentowanego połączenia sygnalizatorów i sygnałów optycznych.

  • Rozwiązanie może nadawać i otrzymywać dowolne formaty danych cyfrowych, w tym wideo o wysokiej rozdzielczości.
  • Połączenie jest szybkie, bezpieczne i prywatne.
  • Rozwiązanie jest 300 razy bardziej wydajne energetycznie od Wi-Fi i może być zasilane energią słoneczną.
  • Instalacja w smartfonie lub samochodzie jest niedroga, podobnie jak późniejsze korzystanie z rozwiązania.
  • Rozwiązanie wykorzystuje nieregulowaną platformę komunikacji.
  • Przez praktycznie bezgraniczne możliwości integracji i personalizacji rozwiązanie podnosi jakość przeżyć w rzeczywistości rozszerzonej, znacznie przewyższając pod tym względem dotychczasowe konkurencyjne rozwiązania mobilne.

Rozwiązanie ARON opracowano na podstawie fotofonu, czyli odkrycia naukowego Aleksandra Grahama Bella, które wynalazca sam okrzyknął swoim najważniejszym osiągnięciem. Rozwinięte i zoptymalizowane przez firmę SureFire w ciągu minionych trzech lat rozwiązanie ustanawia możliwości zasięgu, przesyłu danych i miniaturyzacji niespotykane dotychczas w branży konsumenckiej telekomunikacji optycznej w wolnej przestrzeni.

Dziś to wizjonerskie rozwiązanie po raz pierwszy staje się, dzięki rozwiązaniu ARON, dostępne konsumentom, przedsiębiorcom i organizacjom rządowym, tym samym nadając zupełnie nowe znaczenie pojęciu łączności mobilnej.

– Kiedy dr John Matthews założył firmę SureFire, powstała ona na fundamentach najwyższej jakości i oddania zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym – skomentował Joel Smith, główny dyrektor wykonawczy w firmie SureFire. – To właśnie dzięki jego wizji i dalekowzroczności byliśmy w stanie rozwinąć ARON, a teraz z niecierpliwością wyglądamy możliwości zastosowania rozwiązania w kontekście konsumenckim – dodał dyrektor wykonawczy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie aron.surefire.com.

O SureFire
Znajdująca się w Fountain Valley w stanie Kalifornia firma SureFire, LLC jest wiodącym producentem wysoko wydajnych latarek, lamp montowanych na broń i innego typu wyposażenia taktycznego dla tych, którzy pracują w niebezpiecznych środowiskach oraz tych, którzy wymagają od sprzętu najwyższej jakości, innowacyjności i wydajności. Narzędzia oświetleniowe firmy SureFire wykorzystywane są przez największą liczbę oddziałów SWAT i elitarnych grup specjalnych w porównaniu do innych marek. Firma SureFire posiada certyfikat ISO 9001:2000.

Kontakty prasowe:
Jonathan Mudd
strat-igence, Inc.
aron@strat-igence.com
(202) 286-3240

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/625427/ARON_logo_Logo.jpg 
Wideo – https://mma.prnewswire.com/media/625438/ARON_CES.mp4

SOURCE SureFire


To post and circulate your own press release on FIR and the eTN Network  please click here 

 


Comments are closed here.