Společnost Boehringer Ingelheim a Vanderbiltova univerzita rozšiřují partnerství za účelem vyvinutí nových způsobů léčby rakoviny

March 13, 2018 | By forimmediaterelease.net - | Filed in: Press Releases.

— Společnost Boehringer Ingelheim a Vanderbiltova univerzita spolupracují na vývoji nových léků proti rakovině, které inhibují protein MCL1 (myeloidní buněčná leukémie 1)

Neexistují žádné terapie zaměřené na protein MCL1, který je velmi rozšířený u mnoha těžko léčitelných nádorů

— Jedná se o třetí spolupráci mezi společností Boehringer Ingelheim a Vanderbiltovou univerzitou

INGELHEIM, Německo a NASHVILLE, Tennessee, 13. března 2018 /PRNewswire/ — Společnost Boehringer Ingelheim a Vanderbiltova univerzita dnes oznámily rozšíření své stávající úspěšné spolupráce při vývoji nových protirakovinových složek.

Toto rozšířené výzkumné partnerství se zaměří na objevování a vývoj nových chemických terapeutik zaměřených na protein MCL1 jakožto potenciálních terapií proti rakovině dependentní na proteinu MCL1. Jedná se o třetí spolupráci mezi firmou Boehringer Ingelheim a Vanderbiltovou univerzitou, která bude pracovat na objevech uskutečněných v laboratoři PhDr. Stephena W. Fesika na Vanderbiltově lékařské fakultě.

„Společnost Boehringer Ingelheim a Vanderbiltova univerzita mají odborné znalosti a společně se zaměřují na objevování průlomových léků proti rakovině, kterou způsobují proteiny KRAS, SOS a nyní MCL1,” uvedl Darryl McConnell, Ph.D., viceprezident a vedoucí výzkumu společnosti Boehringer Ingelheim v Rakousku. „Společně jsme odhodláni řídit vědecký výzkum a vývoj vpřed, abychom pomohli pacientům zvítězit v boji proti rakovině.”

„MCL1 je jedním z deseti nadměrně exprimovaných genů v rakovině u lidí, kde hraje roli jako faktor přežití,” řekl Lawrence J. Marnett, Ph.D., děkan základních věd na Vanderbiltově lékařské fakultě.

„Pro terapii je to skvělý cíl, ale kandidátské léky potřebují narušit interakce proteinů s vysokou afinitou, což je velmi náročné,” řekl Marnett. „Laboratoř Fesik učinila impozantní kroky při vývoji takových látek a je vzrušující vidět, že budou dále klinicky vyvíjeny prostřednictvím partnerství se společností Boehringer Ingelheim.”

Když je protein MCL1 nadměrně exprimován, může zabránit tomu, aby rakovinové buňky podstoupily programovanou buněčnou smrt (známou také jako apoptóza). To vyžaduje objev molekuly, která se k MCL1 váže extrémně pevně a selektivně, aby dostatečně vyvolala úmrtí cílených rakovinných buněk založené na mechanismu.

„Společnost Boehringer Ingelheim má mimořádnou infrastrukturu pro objevy onkologických léků, která spojuje různé výzkumné a vývojové skupiny k řešení cílů spojených s rakovinou,” uvedl Dr. Fesik, profesor biochemie, farmakologie a chemie na Vanderbiltově univerzitě. „Ve spolupráci s naším multidisciplinárním týmem strukturálních biologů, lékařských chemiků a buněčných biologů budeme pracovat na hledání protirakovinových sloučenin, které inhibují protein MCL1, abychom řešili tuto složitou oblast nesplněných lékařských potřeb.”

Společnost Boehringer Ingelheim je ve svém partnerství s Vanderbiltovou univerzitou cílevědomá a hluboce odhodlána poskytnout průlomové a první léčby tohoto druhu, aby pomohla pacientům s rakovinou všude, navzdory výzvám, které se mohou vyskytnout. Tato dohoda mezi společností Boehringer Ingelheim a Vanderbiltovou univerzitou zahrnuje nezveřejněné platby předem a milníkové platby s cílem co nejrychleji přivést na trh nový lék na rakovinou.

O společnosti Boehringer Ingelheim v onkologii
Rakovina nám bere naše blízké, čas a nevyužitý potenciál. Ve společnosti Boehringer Ingelheim poskytujeme novou naději pacientům tím, že s rakovinou bojujeme. Spolupracujeme s onkologickou komunitou, abychom přinesli vědecké objevy, které by změnily životy pacientů. Naším primárním zaměřením je rakovina plic a trávicího traktu a naším cílem je přinést průlomové a prvotřídní léčebné postupy, které pomohou zvítězit v boji proti rakovině. Náš závazek k inovacím vyústil v průkopnickou léčbu rakoviny plic – vyvíjíme unikátní řadu léčiv proti rakovinným buňkám, imunitní onkologické terapie a inteligentní kombinační přístupy, které pomáhají bojovat proti mnoha druhům rakoviny.

Boehringer Ingelheim
Inovační léky pro člověka a zvířata jsou už více než 130 let tím, čím se zabývá výzkumná farmaceutická společnost Boehringer Ingelheim. Boehringer Ingelheim je jednou z 20 nejlepších společností farmaceutického průmyslu a dodnes zůstává rodinným podnikem. Každý den přibližně 50 000 zaměstnanců vytváří hodnoty díky inovaci ve třech obchodních oblastech – léčivé přípravky pro lidi, zdraví zvířat a smluvní biofarmaceutická výroba. V roce 2016 dosáhla společnost Boehringer Ingelheim čistý zisk z prodeje ve výši přibližně 15,9 miliard EUR. S více než třemi miliardami EUR představují výdaje na výzkum a vývoj 19,6 % čistého prodeje.

Společenská odpovědnost je pro společnost Boehringer Ingelheim přirozená. To je důvod, proč se společnost podílí na společenských projektech, jako je iniciativa „Více zdraví”. Společnost Boehringer Ingelheim také aktivně podporuje rozmanitost pracovních sil a těží z různých zkušeností a dovedností svých zaměstnanců. Kromě toho se zaměřuje na ochranu životního prostředí a udržitelnost ve všem, co společnost dělá.

Více informací o společnosti Boehringer Ingelheim naleznete na webových stránkách www.boehringer-ingelheim.com nebo v naší výroční zprávě: http://annualreport.boehringer-ingelheim.com.

O Vanderbiltově univerzitě
Vanderbiltova univerzita se nachází v Nashvillu ve státě Tennessee. Je to soukromá výzkumná univerzita nabízející celou řadu vysokoškolských, postgraduálních a odborných titulů.

O laboratoří Fesik
Stephen W. Fesik, PhD je lídrem v objevování a vývoji sloučenin, které se zaměřují na proteiny podporující rakovinu, a to pomocí fragmentovaných postupů a strukturálního designu. Objevy léků v laboratoři Fesik (Fesik laboratory) jsou týmovým úsilím, které zahrnuje strukturální biology, lékařské chemiky a buněčné biology. Kromě institucionální podpory od Vanderbiltovy univerzity získává laboratoř Fesik finanční prostředky prostřednictvím programu pro experimentální terapie Národního onkologického institutu.

Více informací naleznete na webových stránkách www.boehringer-ingelheim.com nebo https://www.vanderbilt.edu/.

Kontakty pro média:
Dr. Reinhard Malin
Vedoucí pro komunikaci inovačního oddělení
Boehringer Ingelheim Corporate Center GmbH
Média + PR
Tel.: +49 6132 77-90815
Mobil: + 49 151 150 20 690
reinhard.malin@boehringeringelheim.com

Linda Ruckel
Ředitelka, média a firemní pověst
Boehringer Ingelheim USA
Média + PR
Tel.: 203-791-6672
linda.ruckel@boehringer-ingelheim.com

Liz Entman
Vztahy s veřejností
Vanderbiltova univerzita
Média + PR
Tel.: 615-322-6397
liz.entman@vanderbilt.edu

SOURCE Boehringer Ingelheim

Related Links

http://www.boehringer-ingelheim.com


To post and circulate your own press release on FIR and the eTN Network  please click here 

 


Comments are closed here.