Nevro otrzymuje oznakowanie CE na system stymulacji rdzenia kręgowego Senza II™ w terapii HF10™

November 30, 2017 | By forimmediaterele | Filed in: Press Releases.

Travel & Tourism Industry release:

– Wraz z współpracownikami wyczekiwałem momentu zatwierdzenia systemu SCS Senza II – skomentował dr lek. med. Adnan Al-Kaisy, ordynator i konsultant na wydziale zarządzania bólem i neuromodulacji w szpitalach Guy i St Thomas w Wielkiej Brytanii. – Mniejszy rozmiar i zoptymalizowany projekt IPG Senza II zapewnia większy komfort pacjentów i lepsze możliwości umieszczenia ich w placówkach. To kolejny krok w rozwoju urządzenia, które siedem lat temu zrewolucjonizowało leczenie chronicznego bólu i bólu pleców przez zapewnienie dogłębnego wytchnienia od bólu bez wywoływania parestezji – dodał ordynator.

– Senza II to krok do przodu, który odzwierciedla dążenia naszej firmy do ciągłego poszerzania portfela produktów – skomentował Rami Elghandour, prezes i główny dyrektor wykonawczy firmy Nevro. – Mniejszy, bardziej ograniczony zasięg urządzenia oznacza niezrównaną wydajność obecnego systemu Senza nadal zapewniającego najlepsze w swojej klasie wyniki, których można spodziewać się po Nevro i terapii HF10. Z przyjemnością rozpoczniemy kontrolowane wdrożenie urządzenia w Europie – dodał dyrektor.

O systemie Senza II i terapii HF10
System Senza II (dostępny wyłącznie w krajach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego) umożliwia realizację własnej terapii HF10 firmy Nevro polegającej na dostarczaniu impulsów elektrycznych do rdzenia kręgowego w celu zmniejszenia odczuwanego bólu. Impulsy elektryczne przekazywane są przez małe elektrody na końcu przewodów umieszczone tuż przy rdzeniu kręgowym i podłączone do zasilanego przez baterie generatora wszczepionego podskórnie. Terapia HF10 jest jedynym rozwiązaniem SCS, które przynosi ulgę w bólu bez powodowania parestezji (uczucia wywoływanego przez stymulację pod postacią mrowienia lub brzęczenia towarzyszące tradycyjnym terapiom SCS). Terapia ta także jako jedyna okazała się lepsza w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań SCS w zakresie bólu pleców i nóg w badaniach porównawczych. Innowacje firmy Nevro w zakresie terapii SCS, w tym system Senza® i Senza II™ oraz terapia HF10™ objęte są ponad 140 międzynarodowymi i amerykańskimi patentami.

O Nevro
Firma Nevro z siedzibą w Redwood City w stanie Kalifornia jest globalnym producentem urządzeń medycznych specjalizującym się w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań podnoszących poziom życia pacjentów cierpiących z powodu chronicznego bólu. Firma Nevro rozwinęła i wprowadziła na rynek system stymulacji rdzenia kręgowego Senza, oparty na dowodach, niefarmakologiczny system neuromodulacji w leczeniu chronicznego bólu. System Senza jest jedynym rozwiązaniem SCS wykorzystującym własną terapię HF10 firmy Nevro. Nazwy Senza, Senza II, HF10, Nevro i logo Nevro są znakami towarowymi firmy Nevro.

Kontakt do relacji inwestorskich:
Nevro Investor Relations
Katherine Bock
+1 (650) 433-3247
ir@nevro.com 

Logo – http://mma.prnewswire.com/media/613440/Nevro_logo_R_2016.jpg

SOURCE Nevro Corp.

Related Links

http://www.nevro.com

Click here to read the full release with contact information on PR Newswire. Some releases are not in English.

To post and circulate your own press release on FIR and the eTN Network  please click here 

 


Comments are closed here.