Li Jinyuan: „Svet teraz upriamil zrak na Čínu. TIENS je v hre!”

April 16, 2018 | By forimmediaterele | Filed in: Press Releases.

Travel & Tourism Industry release:

PEKING, 16. apríla 2018 /PRNewswire/ — Čínske vlajkové medzinárodné ekonomické fórum Boao, ktoré sa konalo počas Ázijskej výročnej konferencie 2018, sa oficiálne skončilo 11. apríla. Prednášku na tému „Otvorená a inovatívna Ázia smerom k väčšej prosperite sveta”, predniesol na Fóre na pozvanie organizátorov aj Li Jinyuan, prezident spoločnosti Tiens Group. Počas svojej prezentácie Li uviedol, že globálna ekonomika teraz upriamila pozornosť na Čínu a Čína sa takisto otvára svetu. Iniciatíva pásu a cesty priniesla tejto spoločnosti  otvorenú platformu, v rámci ktorej môže rozvíjať medzinárodné vzťahy s Čínou vo všetkých odvetviach. 

Li Jinyuan uviedol Hainan ako príklad: „Ak dokáže Hainan naplniť plán ochrany životného prostredia a zdravotného cestovného ruchu, dokáže v budúcnosti určite zázraky. Tiens sa vždy pripravoval na príležitosť a súčasné trendy využije na urýchlenie príprav.” Tiens je už dlho v popredí globalizačných snáh a skúsenosti, ktoré nazhromaždil v priebehu ostatných rokov, do veľkej miery ovplyvnia dlhodobý globálny rozvoj podnikov. „V tejto súvislosti odporúčame podnikom, aby využili príležitosť vykročiť smerom do sveta. Je to najlepší príklad proaktívnych iniciatív.”

Li Jinyuan dodal, že: „Tiens je medzinárodná spoločnosť a Iniciatíva pásu a cesty je ako motor poháňajúci Tiens ku globalizácii.”

Li Jinyuan sa navštívil Fórum Boao 2018 ako významný podnikateľ, ktorý sa zúčastnil stretnutí „len pre pozvaných”: 9. apríla bol prítomný na zasadnutí o ostrovnej hospodárskej spolupráci v rámci Hodvábnej cesty 21. storočia, pri okrúhlom stole guvernérov a starostov krajín ASEAN a Číny a spolu so špičkou svetových obchodných lídrov bol na rokovaní na tému Redefinovanie podnikateľa a podnikania. Li prijal tiež pozvanie na dialóg predstaviteľov japonských a čínskych podnikov dňa 10. apríla, ako jeden z desiatich vybraných podnikateľov čínskej delegácie. Li je v pozadí globálnej stratégie spoločnosti Tiens a jej úspechov dosiahnutých v súvislosti z Iniciatívou pásu a cesty.

Pan Haiping, mediálna ikona a zástupca generálneho riaditeľa Kancelárie generálneho riaditeľa agentúry Xinhua News Agency, povedal, že otvárací ceremoniál výročnej konferencie Ázijského fóra Boao 2018 zdôraznil fakt, že Iniciatíva pásu a cesty má pôvod v Číne, ale príležitosti, ktoré predstavuje a výsledky, ktoré ponúka, patria celému svetu.

Pan Haiping verí, že Tiens Group je čínska značka s koreňmi na medzinárodnom trhu, ktorá vzorne reprezentuje globalizačnú stratégiu Číny. Tiens Group vznikol v roku 1995 a už v roku 1997 vstúpil do medzinárodných vôd. Po vzniku Iniciatívy pásu a cesty zareagovala spoločnosť Tiens v podstate okamžite a vstúpila na nové trhy v 37 krajinách a regiónoch vrátane Spojených štátov, Austrálie, Francúzska, Talianska, Španielska, Južnej Kórey, Spojených arabských emirátov a Filipín. V súčasnosti má spoločnosť Tiens svoje zastúpenia už vo viac ako 190 krajinách a regiónoch sveta, v 110 z nich má svoje pobočky a v mnohých krajinách si vytvorila strategické spojenectvá s významnými spoločnosťami. Tiens nastavil latku úspešnej globalizačnej stratégie pre čínske podniky.

V súvislosti s témou a náladou konferencie Cui Xiaolin sa šéfredaktor čínskeho hospodárskeho týždenníka s názvom Ľudový denník vyjadril, že Fórum Boao počas výročnej Ázijskej konferencie 2018 je prvou diplomatickou aktivitou, ktorú Čína usporiadala v tomto roku a čínska vláda mu prikladá veľkú dôležitosť. Ide tiež o nový začiatok s účasťou hláv krajín a svetových obchodných lídrov prevyšujúcou tú minuloročnú. Povedal, že z pohľadu Ázie otvára Čína brány do sveta v mene všetkých ázijských krajín a dosahuje v tomto ohľade nové méty.

Cui Xiaolin verí, že Čína sa stala hospodárskym lídrom sveta najmä vďaka Iniciatíve pásu a cesty. Podnietila svojim vedením ekonomický rast krajín pozdĺž tejto trasy a upevnila svoj vlastný rozmach. Zdôraznil, že rozvoj Iniciatívy pásu a cesty nie je len hľadaním obchodných príležitostí, ale aj misiou, vďaka ktorej čínske spoločnosti vstúpia na globálnu scénu. Účasť spoločnosti Tiens v Iniciatíve pásu a cesty je ďalšou indikáciou tohto smerovania.

Odkazy na obrazové prílohy: 
http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=310274  

SOURCE Tiens Group

Click here to read the full release with contact information on PR Newswire. Some releases are not in English.

To post and circulate your own press release on FIR and the eTN Network  please click here 

 


Comments are closed here.